Saatinizi Hangi Kola Takıyorsunuz?

Saatinizi Hangi Kola  Takıyorsunuz?
Saatinizi Hangi Kola Takıyorsunuz?

Bu gün merak ettim ve çarşıda bir gözlem yapmaya çalıştım; 100 kişi üzerinden gerçekleştirdiğim gözlem sonucu; sizce kaçı saatini sağ koluna, kaçı sol koluna takıyor?

İşte cevap: %93' ü sol koluna, %7' si sağ koluna takıyor. Yani 93'ü sol koluna, 7'si sağ koluna takıyor. Peki bu orana göre gerçekten saat sol kola mı takılıyor(?). Sağ kola takanlar cahil mi(?), yoksa kendine göre bir tarz oluşturup farkındalık peşindeler mi(?). Bence  çoğunluğa uymak gibi bir zorunluluk olmamalı. Çünkü tahmin edebilirim ki %93'lük kısmın %50'si sırf herkes sol kola takıyor diye takmıştır. Hani ya sol koluma daha  çok yakışıyor şeklinde bir düşünceleri olduğuna inanmıyorum. Yoksa o 7 kişi solak mı diye bir soru da gelebilir. Orası da düşündürücü mü(?). Bunun cevabını size bırakıyorum.

Ben de çoğu zaman herkesten farklı olmaya çalışmışımdır. Ha bu sırf farklı olayım diye yanlış şeyleri de yaptığım anlamına gelmez ve ya baksana adam kendince bir tarz yapıyor dedirtmek için de değil... Sadece yaptığım şeyin farklı olmasından aldığım hazdır. Sizde farklı olmaya çalışın ki farkınızı yaşaya bilesiniz. Ve bunun sonucunda müthiş bir enerjiyle dolacaksınız .  Denemekte fayda var. Haydin şimdi sıra sizde,yüksek meblağdaki toplumun üzerinizde bıraktığı baskıdan kurtulma zamanı.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *