Ya Resulallah

Ya Resulallah
Ya Resulallah

Salatu selam sana olsun ey Habibi Zişan. Ya resulallah sabahın bu seherinde birkaç mısracıkla içimi dökmek istedim sana. Kendimle beraber ümmetinin arzu halini bildirmek istedim. Oysa belki bunları sana anlatmamam lazım. Çünkü üzüleceksin. Mübarek gözlerinde yaş akacak. Kıyamam bir damlacık göz yaşına, o göz yaşlara ki hayatım feda olsun. Ama ey Habibi Kibriya ümmet kan içinde. Her tarafımız zulüm, her tarafımız günah ve her tarafımızı zulmet basmış. Kuran ve sünneti seniyeyi terkettik. İman ehline küfürler etmeye başladık. Allah’a ve sana yakışır olamadık. Oysaki sen ümmetim ümmetim derken ya Resulallah, ümmet bunu anlayamadı. Allahın ayetlerini terk eder olduk hayatımızda sünneti unutur olduk. Kendi ibadetlerimizi bırakıp başkasının ibadetlerine, hayat tarzına saldırıya geçtik. Müslümanları katledenlerle aynı sofrada oturup yemekler yedik ve menfi çıkarlarımız için haksızlığa sessiz kaldık. Bu yüzle nasıl senden şefaat isteriz ey on sekiz bin alemin sultanı.

Biz bir hz. Ebubekir, bir hz. Ömer, bir hz. Ali , bir hz. Osman veya canlar feda gökteki yıldızlar gibi olan her hangi bir sahabe efendimiz gibi hiç olamadık. Oysa nice sahabeler senin yoluna canlarını, mallarını ve ailesini feda ederken biz ise bunları birer menkıbeden ibaret zannettik. Dini Arap çöllerinde kalmış eski çağlardan bir mitoloji olarak anımsadık. Ey gül yüzüne kurbanın olduğum sabah namazlarına kalkamaz olduk. Camilerden gelen hayyalel selah hayyalel felah çağrısını bir gün nasipselere bıraktık. Anlatırken bunları için daralıyor gözyaşı döküyorsundur belki. Oysaki ne kadar çok isterdim sana Gavs-ı Kasrevi’den bahsetmeyi. Ama sen bizim hem sevincimiz hem de gözyaşımız değil misin? Bizi, senin suyun hürmetine yaratmadı mı yüce Allah? Hani sen demiştin ya;''Ne kadar da çok isterdim kardeşlerimi görmeyi''. Ve sordu sana gökteki yıldızlar kadar nurlu sahaben: kimdir ya Resulallah sana bizden bu kadar yakın olan? Sen dedin ki; ''beni görmediği halde bana iman eden kardeşlerim''. Düşünüyorum o kardeşim dediklerin Abdulkadir-i Geylaniler mi, Şahı Nakşibendiler mi, İmamı Gazaliler mi, Abdurrahman-ı Tahiler mi yoksa benim gibi Allah ve peygamberinden bihaber olanlar mı? Bizi bu halimizle kendi dergahına alırsan şayet şanındandır derim, vallahi almazsan sana karşı asla diyecek bir sözüm yok. Hani mümin umut ile korku arsında bir hayat çizgisinde olması gerekir ya. İşte bizim de konumumuz o ya Resulallah.

Şanı yüce Allah inanıyorum ki halimizde seni haberdar etmiştir. Bekli de seni çok sevdiği için ve sen üzülme diye sana güzel olan hallerimizi gösteriyordur. Ya Resullahla hani hz. Vahşi’ye dedin ya ''seni görünce amcam aklıma geliyor'' ve o da sen üzülme diye hep direğin arkasında saf tuttu. Ya Habiballah biz nerede saf tutacağız? Siyonistler kardeşlerimizi katlederken, Allahın ayetlerine ve senin sünnetine riayet etmeyerek biz nerede saf tutalım? Bakın Filistin, Mısır, Irak,Suriye, Afganistan, Arakan, Şengal ve kısacası tüm Müslüman coğrafyasının sokakları her gün insan kanlarıyla sulanır oldu. Bunun adına bir kılıf uydurdular biz de inandık. ‘’Efendim biz size demokrasi, adaleti getiriyoruz’’ hani haşa Allah ve Resulunun getirdiği yönetim biçimi bizi tatmin etmiyor ya. Bazıların rantına aykırı ya. Ah Ebu Cehilleşenler var ya... Cahiliye çağından farksız kaldık. Ama sen takip ettiğimiz yolların suyu hürmetine bizi affet ve sancağın altına bizi de al. Biliyoruz ki Allah’ım sen secde edip ümmetim dedikçe bizi affedecektir. Cennete sana komşu olmak ve senin sayende Allah’ın nur cemalini seyre dalmak ne hoştur ey gönlümüzün yegane sultanı.

Derki bir şairimiz dua dua içinde. Ve tüm duaların içinde sen. Seninle şereflenir dualar, seninle teminatlanır arşı alaya yükselirken feryadu figanlar. Ne olur ya Resulallah duamıza şahit ve ortak ol. İmanımızın kurtuluşuna vesile olacak o şefaatinden bizi mahrum eyleme.

Seni çok seviyoruz ey sultanlar sultanı…


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *