Mayalının Tutmayınca Mayası

Mayalının Tutmayınca Mayası
Mayalının Tutmayınca Mayası

Aylardır gündemi meşgul edip, manşetlerde kalmayı başaran Mayalıların meşhur kıyamet kopma saati geldi çattı. İnançsızların bağnazlık haline dönüştürdüğü bu zaman, gerçekten acınacak bir tablo oluşturmaktadır. Kıyametin ne zaman kopacağını ancak ve ancak Allah bilir.  A’raf Suresinin 187. Ayeti kerimesi  apaçık bize hakikati  göstermektedir: Sana kıyametin ne zaman kopacağını soruyorlar. De ki: “Onun bilgisi ancak Rabbimin katındadır. Onu vaktinde ancak O (Allah) ortaya çıkaracaktır. O göklere de, yere de ağır basmıştır. O size ancak ansızın gelecektir.” Sanki senin ondan haberin varmış gibi sana soruyorlar. De ki: “Onun bilgisi sadece Allah katındadır. Fakat insanların çoğu bilmiyorlar.”

Düşünün artık kıyametin ne zaman kopacağını iki cihan güneşi Hz. Muhammed Mustafa(sav) bilmezken veyahut kendisine bildirilmezken; Allah’ı tanımayan bir kavim mi bilecek bilgisinin Yüce kudretin hakimiyeti altında olan kıyametin ne zaman kopacağını!(?) Maalesef bu ülkede yaşayıp Müslüman olduğu halde bu saçma sapan sayılacak uydurma bilgilere inanlar da var. Kıyamet kopacaktır amenna ve sedekna. Lakin bunun zamanı gizemli bir sırdır. 21 Aralık 2012 sadece efsanedir. Gerçekle zerreyi miskal kadar alakası yoktur. Hamd olsun Allah'a ki biz böyle bir sapıklık içerisinde değiliz.

Şöyle farz edelim ki bu gün kıyamet koptu. Ey güzel kardeşim sen o kutlu yolculuk için ne hazırladın. Aç bak heybene içinde neler var. İmanını kurtaracak senetlerin var mı? Yüzünü karatmaktan kurtaracak salih amelin var mı? Şefaat ya Resulullah diyebilmek için haklı bir sebebin var mı? Hangi Mürşid-i Kamilin dergahına gidip de tövbe ettin? O hayranlık duyduğun küfür ehlinin şerrinden kaç kere yüz çevirebildin? Hayatında hiç kıyama durdun mu? Ezan okunurken seni dünyaya mahkum eden müzikleri hiç kapatabildin mi, ezanı huşu içinde dinleyebildin mi? Davete hiç icabet ettin mi? Allah lafzını kalbine nakş ettin mi? Habibullah’ı Ebubekir gibi candan sevebildin mi? Odana kapanıp kalbini Allah’ı zikretmekle yaktırabildin mi? Düşün ki bilesin, kurtuluş bunlardan başka bir şey değildir kardeşim.

Aşk ve muhabbet ile Allah’ı anmak dileğiyle nice iman dolu yıllar kardeşim. Bu gün de kıyamet kopmadı ama unutma ki ölüm de bir nefes kadar sana yakındır. Tüm günahlardan kurtulmak için bir tövbeyi sana hediye ediyor bak Yaradan. O ne güzel bir hediyedir ve o hediyeyi almaya mazhar olan insan ne güzel bir varlık.

Haydin hep beraber: “Ya Rabbi! bütün yapmış olduğum günahlardan ben pişmanım. Keşke yapmasaydım. İnşaallah bir daha ben yapmayacağım”


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *